887
Charakteristika

Rozhledna na Kozubové, která je součástí kaple sv. Anny se nachází v lokalitě vrch Kozubová, v nadmořské výšce 982 m. Byla postavena z godulského pískovce v letech 1936-1937 z iniciativy faráře Ploszka z Hnojníka. V červenci, kolem svátku sv. Anny se zde konají pravidelné poutě. Výhled je možný severním a východním směrem na česko-slovensko-polské pohraničí.

Otevírací doba

Kaple není veřejně přístupná (pouze v době konání mší). Klíče od rozhledny k vyzvednutí na chatě Kozubová.


Adresa: 
Kozubová 028, Milíkov, 739 81
GPS: 
49.5713269, 18.6738094
Telefon: 
731 238 091
E-mail: 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Dopravní dostupnost autem

Na základě povolení lesů ČR, od zastávky Dolní Lomná, Matyščina louka po lesní cestě nahoru k chatě Kozubová. Na povolení obce Milíkov po cyklotrase č.6082 (na začátku obce Košařiska). Záchytné parkoviště: Košařiska-Milíř - 7,5km

Stezka krajinou dávných horalů

 • NS Stezka krajinou...
 • Délka: 3,5 km
 • Počet zastávek: 7
 • Téma: příběhy přibližující život v horách
 • Typ: pro pěší
 • Náročnost: mírné stoupání, vhodná i pro rodiny se zdatnějšími dětmi
  (část trasy není vhodná pro kočárky)
 • Doba návštěvy: neomezená
 • Zřizovatel: AOPK ČR (Správa CHKO Beskydy)

Panely k prohlédnutí , Panorama (panel č. 6)

O těžkém životě v horách

 • Na Stezku krajinou dávných horalů v Dolní Lomné můžete vyrazit tak jako dříve na NS Mionší – tj. z parkoviště na Matyščině louce.
 • Stezka vede přes vrchol Malé Kykuly až na rozcestí pod Kykulou. Odtud je možné vrátit se zkratkou zpět na toto místo. Můžete také pokračovat dál po turistických trasách na vrchol Kozubové a na Kamenité nebo se po hřebeni projít do Bocanovic a Jablunkova, případně jít do centra Dolní Lomné.
 • Relativně malé panely na 7 zastaveních nabízí fiktivní setkání s místními horaly a jejich příběhy o těžkém živobytí v krásné, ale drsné přírodě zdejších hor někdy na přelomu 18. a 19. století. Stezka nabízí nádherné výhledy, kousek „pralesa“, informace navíc formou QR kódů i občerstvení cestou v chatě Polana.
 • Pokud na stezku vyrazíte s dětmi, můžete využít pracovní listy; pro cizince jsou k dispozici anglické a polské texty.

rozhledna1Dne 23.11. 2011 na Velkém Polomu v obci Dolní Lomná došlo k otevření Rozhledny Tetřev (u bývalého hotelu Tetřev). Historie se tak dočkala svého pokračování - účel objektu, postaveného v roce 1924, obdivovat okolní krajinu totiž v minulém století musel ustoupit praktickému záměru ustájit zde domácí zvířectvo. Tato skutečnost se na podobě budovy značně podepsala a historický objekt dlouhá desetiletí nepovšimnutě chátral.

V červenci letošního roku byla zahájena kompletní rekonstrukce rozhledny za podpory evropské dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. S ohledem na historickou podobu stavby byly zanechány čtyři původní zděné kamenné sloupy po obvodu, jež společně s novou dostavbou vytváří obdivuhodný výsledek.

Návštěvníci se mohou těšit z výhledu na okolní horské hřebeny a údolí Moravskoslezských Beskyd, rovněž si mohou prostřednictvím vnitřní expozice prohloubit své znalosti o zdejší fauně a flóře.

Rozhledna Tetřev bude veřejnosti přístupná celoročně. Výlet na rozhlednu můžete spojit s návštěvou vedlejšího horského penzionu Kamenná chata, kde se můžete zahřát u krbu, občersvit a ochutnat vynikající tradiční speciality.

Bližší informace naleznete také na webových stránkách www.rozhlednatetrev.cz.